Nacházíte se: hs-straznice.cz »Studium SOU a SOŠ »Kadeřník

Kadeřník

V průběhu studia oboru Kadeřník získávají žáci znalosti, zkušenosti a praktické dovednosti zaměřené na holení, mytí vlasů, stříhání, ondulace vodová a železem, preparace vlasů, zhotovování jednoduchých vlásenek a příčesků, vlasová kosmetika, péče o ruce a pleť. Používání mycích a holicích prostředků, dezinfekčních přípravků, prostředků k odbarvování a barvení vlasů, preparačních a regeneračních přípravků, vlasového materiálu k vlásenkářským pracím, kosmetických přípravků na vlasy a pleť. Obsluha a údržba zařízení pro mytí, úpravu a vysoušení vlasů, údržba nářadí a pomůcek.

Profil absolventa

Absolvent má vytvořeny předpoklady pro uplatnění v živnostenském podnikání jak z hlediska profesních dovedností, tak z hlediska chápání potřeby aktivního přístupu k nalézání profesního uplatnění i nutnosti zdravého rizika k prosazení svých záměrů.

Po ukončení přípravy v učebním oboru kadeřník, kadeřnice umí absolvent volit vhodné technologické postupy práce, připravit potřebné ná­stroje a pomůcky chemikálie a kosmetické přípravky vzhledem k volbě pracovních postupů, provádět zkoušku citlivosti pokožky a volit vhodné vlasové přípravky při mytí vlasů. Je schopen poskytovat kvalitní kadeřnické služby - zejména stříhání, mytí vlasů, barvení vlasů, úpravy dámských, pánských a dětských účesů.

Jsou u něj vytvořeny předpoklady k tomu, aby po příslušné praxi byl schopen zhotovovat složité společenské a večerní účesy s použitím vlasových doplňků, provádět úpravy účesů podle schematického zobrazení nebo předlohy zpracované vysoce náročným způsobem, barvit vlasy do různých odstínů a využívat nových forem barvení a odbarvování, barvit vlasy do proužků, stahovat oxidační barvy z vlasů, provádět sušení vlasů do vln ­ foukanou a nové technologie preparace vlasů.

Učební obor vytváří i předpoklady k tomu, aby absolvent uměl poskytovat poradenskou službu z hlediska ošetřování vlasů a návrhu na konečnou úpravu vlasů do módního účesu.

Uplatnění absolventů

V jakémkoliv kosmetickém salónu či kosmetické provozovně jako zaměstnanci, nebo jako soukromí podnikatelé, ale i v obchodě s drogérií a parfumerií. Možnosti uplatnění jsou široké od vlastního soukromého salonu až po práci ve velkých kosmetických firmách nebo filmovém průmyslu.

Výuka cizích jazyků

Nabízíme na výběr anglický, německý a ruský jazyk. Naší předností je výuka jazyků v malých studijních skupinách. Díky individuálnímu přístupu se studenti naučí nejen k pasivnímu poznání jazyka, ale i jeho aktivnímu využívání a osvojení.

Informační technologie

Pro výuku informačních technologií využíváme moderně vybavenou počítačovou učebnu a několik učeben vybavených projektory. Zde žáci získávají nejen teoretické, ale i praktické znalosti moderních internetových služeb pro marketing a propagaci.

Základní informace

Forma studia:
Denní studium - určené pro žáky s ukončenou povinnou školní docházkou (délka 3 roky)
 
Dosažený stupeň vzdělání: učební obor zakončený učňovskými zkouškami
Způsob ukončení studia: učňovské zkoušky
Certifikát: výuční list
 
Obor vhodný pro dívky i chlapce
 
Zdravotní stav žáka: Nemohou být přijímány dívky s poruchou funkce pohybového ústrojí, zejména horních končetin, dýchacích cest. Je nutný neporušený barvocit.
 
Teoretická výuka:
Střední škola hotelová, služeb a Veřejnosprávní akademie, s.r.o.., nám. Svobody 494, Strážnice.
 
Praktická výuka:
Kadeřnictví "Junior", v budově školy

Stravování

Pro všechny studenty jsou zajištěny obědy ve školní jídelně za velmi výhodné ceny.

Ubytování

Pro studenty ze vzdálenějších míst nabízíme ubytování v Domově mládeže – Interstudent Strážnice.

Učební plán studijního programu

Kód a název RVP: 69-51-H/01

Skok na navigaci | Nejlevnější studium MBA | Kontakt