Přihlášky k maturitní zkoušce - jaro 2020

Žáci, kteří chtějí maturovat v jarním termínu 2020, musí odevzdat přihlášku k maturitní zkoušce nejpozději do 2. 12. 2019.

Přihlášky k maturitní zkoušce jsou připraveny k vyzvednutí v kanceláři ředitelky školy.

 

Třídní schůzky

Třídní schůzky pro zákonné zástupce žáků proběhnou ve středu 13. listopadu 2019 v 15:30 pro maturitní třídy (4. VA a 4. HŠ) a 2. ročníky (2. VA a 2. HŠ), v 16:00 pro ostatní třídy (1. VA, 3. EP a 3. VA).

Na programu budou především informace o prospěchu, chování a absenci za 1. čtvrtletí školního roku 2019/2020.

 

Úspěch v turnaji PIŠQWOREK

Dne 21.10.2019 proběhl na naší škole turnaj PIŠQWOREK.  Školního kola se zúčastnilo celkem 6 družstev. První místo překvapivě obsadily hned dva týmy.
 
Výsledková listina:
 
1. místo: 1. VA (Petraturová, Medusová, Machalová, Bačová, Danielová)
1. místo: 4. VA (Křenová, Břečková, Erlebachová, Solaříková, Hujňáková)
2. místo: 4. HŠ2 (Bajková, Jurenová, Pazdera, Daněčková, Hřebejková)
3. místo: 2. VA (Maňásková, Blahůšková, Botková, Rychterová, Sokolíková)
4. místo: 4. HŠ1 (Synková, Pospíšilová, Zhejbalová, Truclová, Hrušková)
5. místo: 3. VA (Kroupa, Příkaský, Štenclová, Vajdová, Havlíková)
 
Do oblastního kola, které se koná 14. 11. 2019 v Hodoníně, postupují družstva 1. VA a 4. VA.
 
Všem zúčastněným děkujeme za soustředěnou a čestnou hru a těšíme se v dalším školním roce na hojnou účast.
 

Den otevřených dveří máme každý den!

Vážení studenti, vážení rodiče,
 
Naše škola vždy razila heslo: den otevřených dveří nemáme, neboť dveře před nikým nezavíráme. Můžete se k nám přijít podívat v kterýkoli pracovní den. Pouze vás poprosíme o předchozí domluvu u p. ředitelky, aby se vám mohl někdo z pedagogů plně věnovat.
 
Děkujeme a těšíme se na vaši návštěvu
 

Zahájení školního roku 2019/2020

Zahájení školního roku proběhne pro všechny třídy v pondělí 2. 9. 2019 v 8:00 v kmenových třídách.

Zahájení dálkového studia:

Zahájení dálkového studia proběhne v úterý 3. 9. 2019 v 14:25 v kmenových třídách.

 

Harmonogram maturitních zkoušek podzim 2019

Praktická maturitní zkouška pro třídu 4. HŠ se koná dne 10. září 2019 v 8:00 hod.

Ústní maturitní zkoušky se uskuteční  dne 17. září 2019 (pro třídy 4. VA, 4. HŠ a 3. PO).

 

Přihlašování žáků k maturitní zkoušce - podzim 2019

Přihlášku k maturitní zkoušce konané v podzimním zkušebním období roku 2019 musejí všichni žáci, kteří se chtějí přihlásit ke zkoušce v opravném, náhradním či řádném termínu, odevzdat nejpozději do 25. června 2019 ředitelce školy. Přihlašování probíhá opět prostřednictvím přihlášky k maturitní zkoušce.

 

Výsledková listina pro 2. kolo přijímacího řízení

 Výsledkovou listinu pro druhé kolo přijímacího řízení stahujte ve formátu PDF. Úspěšným zájemcům o studium gratulujeme a těšíme se na vás v září.

 

Vyhlášení druhého kola přijímacího řízení

Ředitelka školy vyhlašuje 2. kolo přijímacího řízení pro studijní rok 2019/2020. Podrobnosti naleznete v dokumentu ve formátu PDF.

 

Výsledková listina pro 1. kolo přijímacího řízení

Vážení uchazeči o studium,

výsledky přijímacího řízení pro maturitní obory stahujte ve formátu PDF.

Děkujeme o váš zájem a těšíme se na vás!

 

Ředitelské volno

Ve dnech 2. – 3. 5. 2019 je pro žáky vyhlášeno ředitelské volno z důvodu konání didaktických testů.

 

Výsledková listina pro 1. kolo přijímacího řízení

Výsledky 1. kola přijímacího řízení pro obor 69-51-H/01 Kadeřník ke stažení ve formátu PDF.

Úspěšným zájemcům gratulujeme a těšíme se na vás v příštím školním roce!

 

Praktické maturity úspěšně za námi

Ke každé střední škole s maturitními obory patří samozřejmě maturita. Ten strašák, pojem, který žáci opravdu v oblibě nemají, ale už to začalo. A u nás už 1.4.2019. Ne, opravdu to není apríl, i když mnozí by za to byli i rádi. Začali jsme praktickou maturitou, a to v rámci Hotelové školy a oboru Hotelnictví, který opravdu bravurně vede paní Bc. Jiřina Podolanová, která má na starost veškerou přípravu i hodnocení této části maturity. Žáci obhajovali své projekty celý týden, kdy jsme se my i žáci mohli podívat, jak je tento obor krásný a zároveň náročný. Tak posuďte sami a nahlédněte do fotogalerie, nebo na přiložené foto některých maturitních prací našich žáků.

Tímto maturita nekončí, již máme za sebou první část státní maturity a čekají nás další části. Všem maturantům přeji úspěch, a aby reprezentovali školu v tom nejlepším světle a ukázali, že jim pedagogové dali za celý proces studia to nejlepší, co mohli.

Hodně úspěchů přeje Mgr. Petra Hanáčková

 

Třídní schůzky

Třídní schůzky pro zákonné zástupce žáků proběhnou ve čtvrtek 25. dubna 2019 v 15:00 pro nematuritní třídy, 15:30 pro maturitní třídy.

Na programu budou především informace o prospěchu, chování a absenci za 3. čtvrtletí školního roku 2018/2019.

 

Návštěva třídy 3.VA na Úřadu práce v rámci výuky veřejné správy

Dne 4. 2. 2019 se žákyně ze 3.VA, veřejnosprávního oboru, zúčastnily zajímavé návštěvy na jednom z úřadů, který je probírán v mnoha kapitolách v rámci oboru veřejné správy. Jednalo se o Úřad práce v Hodoníně. Návštěvu jsme měli předem dohodnutou a byla nám nabídnuta i možnost přednášky, kterou jsme samozřejmě rádi uvítali.

Hlavním bodem přednášky byla prezentace služeb, které úřad poskytuje a dozvěděli jsme se i mnoho zajímavého o celkovém fungování. Zaměstnankyně úřadu nám ochotně zodpověděly dotazy v rámci daného tématu a byla rozvedena i diskuze na různá témata, co se týče i práce v zahraničí, evidence po ukončení studia anebo také velmi diskutované téma „co pak, když neudělám maturitu?“

Přednáška měla do výuky neskutečný přínos. Rádi proto navážeme dalšími návštěvami některého z úřadů, aby žáci měli možnost i z té praktické stránky vidět, jak funguje veřejná správa, státní sektor, ale i soukromé instituce.

Mgr. Petra Hanáčková
Obor: Veřejná správa

 
 

Studenti úspěšně absolvovali koktejlový kurz

Ve dnech 21. 1. 2019 - 25.1.2019 proběhl ve škole Koktejlový kurz pod vedením zkušených vedoucích z Barmani Zlín. Kurzu se zúčastnili nejen studenti hotelových oborů, zaujal i studenty oborů VA a EP. Kompletní fotogalerii najdete na našem Facebooku.

 

První pololetí je za námi!

Celého půl roku jsme nezaháleli a žáci měli možnost se zúčastnit exkurzí, výletů, přednášek, divadla atd. Na konci října navštívily první ročníky v rámci hodin fyziky oblíbený Vida! Park v Brně.

Studenti oboru Ekonomika a internetový marketing využili den v Brně skutečně naplno: po Vida Parku pokračovali na exkurzi do společnosti Motionhouse. Jeden ze zakladatelů a Strážnický rodák Filip Koubek vysvětlil studentům význam a proces tvorby animovaných videí, které vytváří pro marketingové kampaně i vzdělávací účely pro největší společnosti. Navíc stojí za projektem vysoce perzonalizovaných videí, které jsou nejnovějším a velmi zajímavým marketingovým nástrojem, a se kterým právě prorazili do akcelerátoru v New Yorku. Studenti na konci pololetí úspěšně získali svůj první certifikát pro analytický nástroj Google Analytics, který bude jejich každodenním pomocníkem.

 

Na sklonku roku, a to v období adventu, více jak 40 žáků odjelo na úžasnou Adventní Vídeň, která je vždy neskutečným zážitkem. Následně mohli studenti absolvovat koktejlový kurz, který probíhal v předposledním lednovém týdnu. Tento kurz byl nabízen nejenom hotelovému oboru, ale mohli se zúčastnit i žáci veřejné správy nebo internetového marketingu.

Naše škola se také zúčastnila tradičního Veletrhu vzdělávání středních škol. Svoji školu prezentovali žáci skutečně svědomitě a perfektně, jako jediní nabízeli úžasné nealkoholické míchané nápoje podávané přímo ve skle, a ne v plastových kelímcích, kde nevynikne nápaditost ani samotná chuť nápoje.

Veřejnosprávní obor jsme měli zastoupen dvěma žáky ze 4.VA, které již v tomto roce čeká maturita, na kterou se intenzivně připravují. I tak s velkou ochotou sdělovali budoucím studentům své poznatky, zážitky o škole, ve které strávili 4 roky. Na tomto veletrhu byly prezentovány všechny obory, které škola nabízí. 

                  Mgr. Petra Hanáčková

 

Vyhlášení 1. kola přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020

Ředitelka školy vyhlašuje přijímací řízení pro školní rok 2019/2020 do následujících oborů:

Maturitní obory:

  • Hotelnictví
  • Kosmetické služby
  • Veřejnosprávní činnost
  • Ekonomika podnikání
  • Veřejnosprávní činnost - distanční studium

Nádstavbový obor ukončený maturitní zkouškou:

  • Podnikání - dvouleté denní
  • Podnikání - tříleté distanční

Podrobnosti o přijímacím řízení, termínech a kapacitách oborů stahujte v PDF.

 

Den otevřených dveří máme každý den!

 Vážení studenti, vážení rodiče,

naše škola vždy razila heslo: den otevřených dveří nemáme, neboť dveře před nikým nezavíráme. Můžete se k nám přijít podívat v kterýkoli pracovní den. Pouze vás poprosíme o předchozí domluvu u p. ředitelky, aby se vám mohl někdo z pedagogů plně věnovat.

Děkujeme a těšíme se na vaši návštěvu

 

Přihlášky k maturitní zkoušce - jaro 2019

Žáci, kteří chtějí maturovat v jarním termínu 2019, musí odevzdat přihlášku k maturitní zkoušce nejpozději do 3. 12. 2018. Přihlášky k maturitní zkoušce jsou připraveny k vyzvednutí v kanceláři ředitelky školy.

 

Zahájení školního roku 2018/2019

Zahájení školního roku proběhne pro všechny třídy v pondělí 3. 9. 2018 v 8:00 v kmenových třídách.

Zahájení dálkového studia

Zahájení dálkového studia pro třídy 1. PO a 3. PO proběhne v úterý 4. 9. 2018 v 14:25 v kmenových třídách.

Opravný a náhradní termín maturitních zkoušek

Ústní maturitní zkoušky tříd 4. VA a 3. PO se uskuteční ve středu 12. 9. 2018 v 13:00 hod.

 

Přihlašování žáků k maturitní zkoušce - podzim 2018

 Přihlášku k maturitní zkoušce konané v podzimním zkušebním období roku 2018 musejí všichni žáci, kteří se chtějí přihlásit ke zkoušce v opravném, náhradním či řádném termínu, odevzdat nejpozději do 25. června 2018 řediteli školy. Přihlašování probíhá opět prostřednictvím přihlášky k maturitní zkoušce. 

 

Výsledky II. kola přijímacího řízení

Ředitel školy vyhlašuje výsledky druhého kola přijímacího řízení.

 

Druhé kolo přijímacího řízení

Vyhlašujeme druhé kolo přijímacího řízení, veškeré podrobnosti najdete v dokumentu (PDF).

 

Ředitelské volno

V pondělí 7.5.2018 vyhlašujeme ředitelské volno. Věříme, že jej a následující státní svátek studenti využijí k načerpání sil do závěrečných týdnů školního roku.

 

Výsledky přijímacího řízení

Výsledky prvního kola přijímacího řízení ke stažení.

 

Naše účast na Sportovním dni Policie ČR

Dne 8. března se studenti naší školy zúčastnili Sportovního dne Policie ČR. Tato akce se pravidelně koná vždy na jaře, střídají se pouze místa konání. Pro letošek bylo vybráno Veselí nad Moravou. Po pečlivém výběru v hodinách TV jsme k soutěžím postavili dvě smíšená družstva. Jejich konečná podoba byla sice mírně ovlivněna nemocemi a zraněními, i tak jsme byli schopni postavit to nejlepší, co můžeme.

Celý program začínal projevem starosty Veselí, pana Kozumplíka, a pak už následovaly ukázky z práce Policie – zneškodnění pachatele i s použitím služebního psa, zásah při nehodě (společně se zásahem zdravotníků) a další.

Pro školy a soutěžní družstva byla připravena štafeta – nejprve ta , která prověřila fyzickou připravenost jednotlivců i celého týmu (11 různých překážek, to vše v co nejkratším časovém limitu), dále pak družstva plnila úkoly na 5 různých stanovištích (test znalostí o práci PČR, prověření logických znalostí, stanoviště s ukázkou ovlivnění motoriky při požití alkoholu a omamných látek…). Pro pedagogický doprovod policisté nachystali přednášku o drogové problematice ve školách. Studenti si mohli vyzkoušet i prvky sebeobrany, fyzický test, který podstupují uchazeči o práci u policie nebo si vyzkoušet zbraně, užívané příslušníky PČR. 

Naši studenti se v konkurenci 16 týmů neztratili. Nejen, že jsme byli jedni z mála, kteří soutěžili ve smíšených týmech (ostatní většinou přijeli s týmy, složenými pouze z kluků), naše družstvo, nazvané „Mladí“, skončilo celkově na 8. místě, „Staří“ obsadili předposlední příčku.

 

Nezanedbatelné jsou však individuální úspěchy. Jakub Chocholáček (Staří) zaostal za vítězem své kategorie o pouhých 6 sekund, nejlepších výsledků jsme dosáhli v kategorii žen. Viktorie Truclová se stala absolutní vítězkou, Adéla Hřebejková skončila hned za ní. Obě byly vybrány, aby reprezentovaly školu a náš okres na krajském finále v Brně.

Za příkladnou reprezentaci školy a v neposlední řadě i za vystupování v rámci celé akce se sluší poděkovat:

Jakubu Chocholáčkovi a Dominice Blažkové z 3. VA, Ondřeji Konečnému z 3.HŠ, Julii Solaříkové, Michalovi Czerenyimu a Dominice Břečkové z 2. VA, Viktorii Truclové a Adéle Hřebejkové z 2.HŠ a Kristýně Štenclové s Lucií Kuchařovou z 1. VA.    

 
 

Oznámení o ředitelském volnu

Dne 15.2.2018 končí vyučování po 4. vyučovací hodině v 11:15. V pátek 16. 2. 2018 následuje ředitelské volno.

 

První kolo přijímacího řízení pro studijní rok 2018/2019

Informace o prvním kole přijímacího řízení pro studijní rok 2018/2019 si můžete stáhnout ve formátu PDF. Všechny potřebné dokumenty najdete v sekci Přihlášky ke studiu. V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat. Informace o jednotném přijímacím řízení najdete na stránkách CERMAT.

 

Studenti 3.HŠ vínu rozumí!

 Na úspěšný baristický kurz, kde se studenti naučili vše o kávě a její přípravě, navázal letos sommeliérský kurz pod vedením pana Karla Babky. Získaný certifikát je potvrzením nabytých znalostí vína a dovedností při jeho servírování. Podívejte se na fotografie.


 

 

Upozornění pro maturanty

Žáci kteří chtějí maturovat v jarním termínu 2018 musí odevzdat přihlášku k maturitní zkoušce nejpozději do 30.11.2017. Přihlášky k maturitní zkoušce jsou v kanceláři studijního oddělení.

 

Zahájení dálkového studia

Zahájení dálkového studia pro třídy 2.PO a 3.PO proběhne 5.9.2017 od 14:25. 

 

Zahájení školního roku 2017/2018

Zahájení školního roku proběhne pro všechny třídy v pondělí 4. 9. 2017 v 9.00 h v aule školy (2. patro uč. 40).

Těšíme se na vás!

 

Opravné a náhradní termíny maturitních zkoušek

Praktické maturitní zkoušky se uskuteční dne 1. září od 8. hodin.

Ústní maturitní zkoušky se uskuteční 12. září od 7.50 hodin (třídy 4. HŠ a 4. VA) a od 12.50 hodin třídy 2.PD a 3. PO.

 

Exkurze do pivovaru v Nošovicích

 Studenti 1 HŠ a 2 HŠ se vydali na exkurzi do pivovaru Radegast v Nošovicích. Získali vědomosti o postupu výroby piva a praktické dovednosti při jeho správném čepování. Nahlédněte do fotogalerie.

 

Den zdraví na Základní škole Marie Kudeříkové ve Strážnici

 Dne 6. 4. 2017 jsme pro Základní školu Marie Kudeříkové ve Strážnici připravili "Den zdraví". Pro žáky jsme připravili ukázku zdravých svačinek a zdravého životního stylu. Podívejte se na fotogalerii.

 

 

 

Přání do roku 2017

Milé studentky a vážení studenti,

srdečně Vás zdravím v kalendářním roce 2017, v roce, ve kterém naše škola vstoupí do 20. roku své existence.

Důvodem mého novoročního pozdravu rozhodně není snaha vyčíslit naše úspěchy (i když jich bylo určitě mnoho) a vyjmenovávat všechny naše spokojené a úspěšné absolventy.  Myslím si ale, že dvacet let je dostatečně dlouhá doba na to, abychom mohli hodnotit, co všechno se nám podařilo dokázat a co jsme za tuto dobu vykonali. Je to dostatečně dlouhé období, abychom na základě našich zkušeností mohli neustále pracovat na zkvalitnění vzdělávacího procesu a v neposlední řadě, abychom se i my zdokonalovali ve svých disciplínách.

Jsme stabilní vzdělávací instituce, která poskytuje svým studentům kvalitní vzdělání, napomáhá k jejich úspěšnému uplatnění ve své profesi a v neposlední řadě díky své stabilitě a dobrému jménu spolupracuje s dalšími vzdělávacími institucemi, a tak může svým studentům poskytnout různorodé a vyšší formy dalšího vzdělávání.

Děkuji Vám, že jste si vybrali naši školu a jménem vedení školy a všech našich zaměstnanců za důvěru. Proto, že nám skutečně na kvalitě našich absolventů záleží, slibuji, že my všichni uděláme vše proto, abychom si Vaši důvěru zasloužili.

Pevně věřím, že i Vy nám pomůžete svým zodpovědným přístupem a svědomitým studiem zkvalitnit naši práci, která je naším posláním a budete nadále šířit dobré jméno naší školy, nejen u nás doma, ale i v zahraničí.  

S přáním všeho dobrého
 
Bc. Pavel Sečka, MBA
zřizovatel školy
 
 

Nový obor Ekonomika a internetový marketing

 Vážení studenti, od září 2017 otevírá naše škola nový studijní obor Ekonomika a internetový marketing reagující na prudce se rozvíjející trend internetového obchodu. Současně vás zveme na otevřené dny věnované právě tomuto oboru v sobotu 21.1.2017 v 10:00 v budově školy uč. č. 40 (školní aula).

 

Intenzivní barmanský kurz pro studenty 2.HŠ

 Pro studenty 2. HŠ připravila skupina Barman Zlín intenzivní týdenní barmanský kurz. Obrázky najdete v naší fotogalerii

 

Inovace výuky jazyků

Naše škola se v letošním školním roce 2015/2016 účastní projektu "Inovace výuky jazyků" v rámci výzvy č. 56 z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. 

Cílem projektu je zlepšení čtenářské gramotnosti žáků, zlepšení jazykových kompetencí žáků a prohloubení jejich znalostí o zemích EU.

Projekt se skládá ze dvou částí:

V první části se 20 žáků společně s pedagogickým doprovodem zúčastnilo ve dnech 27. září až 3. října jazykového pobytu ve Velké Británii. Součástí jejich pobytu byla jazyková výuka v rozsahu 9 vyučovacích hodin a seznámení se s reáliemi jižní Anglie a města Londýn.

Žáci byli navrženi na základě dosavadního chování a prospěchu. Na výběru se podíleli vyučující anglického jazyka ve spolupráci s třídními učiteli, výchovným poradcem a ředitelem školy.

Ve druhé části projektu se ve třetích a čtvrtých ročnících budou v rámci výuky konat čtenářské dílny, zaměřené na zlepšení čtenářské gramotnosti žáků.

Podívejte se, jaké zážitky si naši studenti z Anglie přivezli.

 

Bezplatné studium

Studenti, kteří zahájí ve školním roce 2016/2017 studium v oborech: Veřejnosprávní akademie a Hotelnictví

nebudou platit školné, mají studium zdarma

Platí pro denní formu studia.

Přijímáme ke studiu bez přijímacích zkoušek.

 

Projekt UNIV 2 KRAJE

Škola je zapojená do projektu UNIV 2 KRAJE. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Více informací se dozvíte na www.nuov.cz/univ2k. V současné době u nás probíhají kurzy výuky anglického a ruského jazyka.


 

Den zdraví

 Žáci naší školy z oboru Hotelnictví připravili pro žáky základní školy marie Kudeříčkové Den zdraví, kde jim předvedli nejen zajímavé recepty, ale i míchané nápoje. Fotografie naleznete ve fotogalerii.

 

Adaptační pobyt 1.VA - září 2014

 Ve dnech 18.9. a 19.9.2014 se žáci 1.VA zúčastnili adaptačního pobytu v rekreační oblasti Radějov-Lučina. Tento pobyt je zaměřený na vytvoření kolektivu, poznání spolužáků i sebe a vybudování důvěry mezi žáky. Bohatý program zajistila firma Animators ve spolupráci s třídní učitelkou. Díky jejich snaze si žáci domů odnášeli spousty zážitků a sami ocenili přínos těchto dvou dnů. Fotografie z pobytu naleznete ve fotogalerii.

 

Kalibr Cup 2014

 Dne 6.2.2014 se studentky naší školy zúčastnily soutěže Kalibr Cup 2014 v Lanškrouně.

Jedná se o mezinárodní soutěž středních škol v kosmetické a kadeřnické tvorbě, letos na téma znamení zvěrokruhu.

Gratulujeme Monice Plotnárkové s modelkou Adrianou Kolaciovou ke krásnému 11. místu.

Děkujeme slečně Kláře Honkové, mistrové odborného výcviku, za pomoc s přípravou kostýmu, radu a podporu na soutěži.

Soutěže se zúčastnily také Gábina Hnidáková a Michaela Kostrhunová pod vedení mistrové Evy Rybecké. Také jim za prezentaci naší školy patří dík.

Foto naleznete v sekci fotogalerie.

 

 

Studium pedagogiky: zahájení v únoru 2014

Naše škola, jako Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků akreditováno MŠMT ČR,  pod č.j. MSMT-24 410/2012-25 nabízí vzdělávací program:

Studium pedagogiky

pro učitele odborných předmětů, praktického vyučování a odborného výcviku střední školy a pro učitele jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky podle § 1 odst. a) vyhlášky č. 317/2005 Sb., o dalším vzdělávání pedagogických pracovníků, akreditační  komisi a kariérním systému pedagogických pracovníků
 
Vzdělávací program byl akreditován MŠMT v rámci systému dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků pod  č.j.: MSMT 39209/2012-201-819
 
Zahájení studia: únor 2014
Doba studia: 3 semestry
Školné za studium: 9 000 Kč
Poplatek za závěrečnou zkoušku: 1 000  Kč
Informace na tel.: 518 332 898
mail: info@hs-straznice.cz, info@vvis.cz
 
 
 

Termín podání přihlášky k maturitní zkoušce

V souladu s novou právní úpravou byl posunut termín pro podání přihlášky k maturitní zkoušce na 3. prosince 2012.

 

Zahájení školního roku

Denní studium:
Zahájení školního roku 2012/2013 se koná 3. 9. 2012 v 8.00.

Dálkové studium:
Zahájení školního roku 2012/2013 se koná 4. 9. 2012 v 14.25. 

 

Termíny opravných a náhradních zkoušek pro obor kadeřník

Termíny opravných a náhradních zkoušek pro obor kadeřník: MS Word, PDF.

 

Maturitní vysvědčení

Slavnostní předání maturitního vysvědčení se uskuteční:

pro třídu 4. KO: 14. 6. 2012 v 10.00
pro třídu 2. PD: 14. 6. 2012 v 10.30
pro třídu 4. HŠ: 15. 6. 2012 v 13.00

 

Bezplatný rekvalifikační kurz Základy podnikání

Rekvalifikační kurz Základy podnikání proběhne od 26. 4 do 31. 5. 2012, výuka bude probíhat od 8 - 13 hod. Účastníci kurzu obdrží osvědčení o rekvalifikaci. Vyplněnou přihlášku (MS Word) zašlete na info@hs-straznice.cz.

 

Zahájení specializačního profesního studia celoživotního vzdělávání MBA a LL.M.

Přihlášky (k vytištění či elektronickou formou) ke studiu celoživotního vzdělávání MBA a LL.M. lze podat do 20. 8. 2012, zahájení specializačního profesního studia následuje 22. 9. 2012 v budově školy nám. Svobody 494, 696 62 Strážnice.

K zápisu ke studiu s sebou přineste:

  • Ověřenou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání
  • Rozhodnutí o přijetí
  • 1. splátku 2 500 Kč

Bližší informace o organizaci studia Vám budou sděleny v úvodním vzdělávacím programu, příp. na emailu czvstudijni(a)hs-straznice.cz.

 

Přijímací řízení šk. rok 2012/2013

Veškeré informace o přijímacím řízení pro šk. rok 2012/2013 naleznete v sekci Přijímací řízení.

 

Jazykové kurzy angličtiny a ruštiny zdarma

Střední škola hotelová, služeb a Veřejnosprávní akademie, s.r.o, na náměstí Svobody, ve spolupráci s evropskými fondy UNIV2 Kraje, nabízí jazykové kurzy ruštiny a angličtiny. Kurzy jsou ukončeny certifikáty a jsou pořádány zdarma. Omezena kapacita účastníků! Přihlášky a informace pouze na internetových stránkách školy www.hs-straznice.cz. Přihlášky zasílejte do pondělí 12.3.2012.

Podmínky ke stažení zde, přihlášky zde (MS Word)

 

Jazykové kurzy a příprava na maturity

Připravili jsme nejen pro naše studenty, ale i pro všechny zájemce o rozšíření svých jazykových dovedností několik kurzů. Intenzita jazykových kurzů je v rozmezí 2 - 4 hodiny týdně, případně dle individuální domluvy. Více informací v jednotlivých kurzech:

 

Naši studenti obsluhovali prezidenta ČR

Tento týden se našim nejlepším studentům dostalo skutečné pocty – obsluhovali totiž samotného pana prezidenta, Václava Klause. Pan prezident se při pracovní cestě po Jižní Moravě zastavil i ve Strážnici a na místním zámku se při této příležitosti konala banketní hostina. Vybraní studenti se účastnili jak příprav banketu, tak i obsluhy všech 80 hostů. Banket proběhl úspěšně a pan prezident nakonec všem studentům osobně poděkoval.

 

Praxe pro studenty, školní rok 2009/10

Naši studenti si budou moci v příštím školním roce vybrat z bohaté nabídky zahraničních praxí a stáží, které se budou konat po celé Evropě. Zajímavá bude i forma těchto praxí. Mimo klasických stálic, jako je 14 denní praxe v prestižních českých hotelích Hilton, Diplomat a Voroněž, se studenti budou moci podívat i do zahraničí a objevit krásy mnoha cizích zemí. První možností je 4 měsíční praxe ve slunném Řecku, kde je možnost pracovat v těch nejlepších a nejprestižnějších pěti hvězdičkových hotelích, které v Řecku jsou. Tato praxe se týká nejen oboru Hotelnictví a turismus, ale i oboru Kosmetička. Na této praxi se studenti naučí nejen novým schopnostem, ale zároveň se důkladně procvičí v cizím jazyce a získají spousty nových schopností, které potom mohou uplatnit v další profesní kariéře. Tato 4 měsíční praxe je pro studenty ohodnocena i po finanční stránce. Další, tentokrát 4 týdenní praxe, se týká oboru Hotelnictví a turismus a pokrývá ty nejkrásnější země celé Evropy – Itálie, Malta, Portugalsko, Rakousko, Španělsko, Velká Británie a Irsko. V těchto zemích budou studenti moci provozovat praxi v luxusních hotelích na zajímavých postech. Přínos pro budoucí profesní uplatnění je nejen z jazykového hlediska, ale především odborného hlediska, více než podstatný.

 

Uvedení počítačové učebny do provozu

Nová   počítačová   učebna   je  našim  studentům  přístupná  od 1. 10. 2008. I přes probíhající výstavbu nové sítě mohou studenti denního i nástavbového studia využívat 22 nových stanic. K tisku slouží barevná laserová tiskárna a učebna je doplněna o audio vybavení. Ačkoliv navenek nejdou změny moc vidět, škola udělala velký skok dopředu nejen hardwarovým vybavením, ale také výstavbou nové školní sítě pro žáky i učitele, po celé budově je prostřednictvím wi-fi sítě zdarma přístup na 8 Mb/s internet a 3 učebny mají nově pro potřeby výuky instalovány dataprojektory.

 

Praxe našich studentů v Řecku

Po úspěšné spolupráci s nejprestižnějšími hotely v České republice (Hilton, Diplomat ...) navazujeme spolupráci se špičkovými, pětihvězdičkovými řeckými hotely, kde nabízíme našim studentům možnost až 4 měsíční praxe. Letos se bude tato praxe konat v luxusním hotelu Galini Wellness Spa and Resort, v atraktivní turistické lokalitě Kamena Vourla. Po úspěšném absolvování této praxe obdrží studenti přímo od hotelu certifikát o vykonání 4 měsíční praxe.

 

 

 

Skok na navigaci | Nejlevnější studium MBA | Kontakt